gototopgototop
top
logo

BIIP


Wywiad z Maciejem Kwiatkowskim PDF Drukuj Email

Wywiad z Maciejem Kwiatkowskim, uczniem klasy II a, uczestnikiem projektu edukacyjnego „Z matematyką, fizyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat!"


Gimnazjum: Opowiedz coś o sobie, o swoich zainteresowaniach.
Maciej Kwiatkowski: Interesuję się muzyką, gram w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej na saksofonie tenorowym. Lubię także informatykę, fizykę i piłkę nożną.
G.: Co musiałeś zrobić, żeby zostać uczestnikiem projektu „Z matematyką, fizyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat!"?
M.K.: Tak jak i inni uczestnicy najpierw musiałem wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Kolejnym krokiem był przyjazd na Uniwersytet Szczeciński i rozmowa kwalifikacyjna, której głównym celem było poznanie reszty uczestników oraz założenia projektu.
G.: W jakich zajęciach bierzesz udział? Na czym one polegają?
M.K.: Każdego roku projektowego musi być zrealizowanych 50 godzin. Termin spotkania ustalamy sami poprzez głosowanie. Zajęcia odbywają się na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale Matematyczno – Fizycznym i mają postać wykładów połączonych z ćwiczeniami, na których rozwiązujemy zadania. Zazwyczaj odbywają się one w pracowni informatycznej, co zapewnia ogólny dostęp do Internetu oraz różnych programów komputerowych.
G.: W czym może pomóc uczestnictwo w projekcie?
M.K.: Projekt ten pomaga mi w poznawaniu świata oraz uczy współpracy w grupie. Dzięki niemu zawieram nowe znajomości oraz zdobywam wiedzę na bardzo wysokim poziomie.
G.: Jak zachęciłbyś innych do wzięcia udziału w tego typu przedsięwzięciu?
M.K.: Każdy rok projektowy jest zakończony podsumowaniem wyników. Oceniane są wtedy prezentacje multimedialne tworzone podczas zajęć projektowych. Za pierwsze cztery miejsca dla najlepszych grup w tym roku nagrodą była tygodniowa wycieczka do Paryża. Lubię zwiedzać świat i taka nagroda mnie satysfakcjonuje. Cieszę się, że moja grupa wygrała i mogłem zwiedzić Paryż. To była niesamowita przygoda.
G.: Jak wyobrażasz sobie dalej swoją edukację? Czy masz już w tej kwestii skonkretyzowane plany?
M.K.: Jestem jeszcze młody, a moje zainteresowania z olbrzymią prędkością się zmieniają. Początkowo myślałem o medycynie, lecz teraz nie jestem już tego pewien.

 

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye