gototopgototop
top
logo

BIIP


Promocja "Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością ..." PDF Drukuj Email
W dniu 01.03.2012r. odbyło się w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pom. spotkanie promujące projekt „Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat” . Partnerstwo realizujące projekt tworzą Uniwersytet Szczeciński oraz COMBIDATA Poland sp. z o.o. Projekt adresowany jest do 1920 uczniów klas pierwszych roku szkolnego 2009/2010 z 90 gimnazjów województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego w okresie październik 2009 – sierpień 2012. Uczniowie klas pierwszych gimnazjów województw objętych projektem mają obowiązek uczestniczenia w projekcie przez 3 lata szkolne. Projekt ma na celu rozwój kompetencji uczniów w zakresie matematyki, fizyki oraz przedsiębiorczości i wykorzystania ich w praktyce.
W  gimnazjum zostały utworzone dwie uczniowskie grupy projektowe. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie realizowali zadania projektowe na wybrany temat z portalowego zasobu kompetencji. W okresie trwania projektu, każda grupa opracowała osiem tematów projektowych i przedstawiła do oceny. Bieżące postępy prac nad  projektem uczniowie prezentowali w ramach e-kronik prowadzonych na portalu www.kompetencjegimnazja.eduportal.pl . Najwyżej ocenionym zadaniem grupy matematyczno – fizycznej był temat „Alternatywne źródła energii”. W nagrodę grupa wyjechała 24 października 2011r. na Festiwal Nauki na Uniwersytecie Szczecińskim.  Największym sukcesem grupy przedsiębiorczości było nagranie ekofilmiku w ramach konkursu „Tesco dla szkół”.
Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi przedsięwzięciami podejmowanymi przez benificjentów  projektu, interesującymi formami pracy, wykorzystaniem materiałów e-learningowych, zamieszczanych na portalu projektu.
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye