gototopgototop
top
logo

BIIP


Spotkanie w Bornem Sulinowie PDF Drukuj Email
W dniach 21 i 22.05.2010r. w Bornem Sulinowie w ramach "Programu Równać Szanse 2009" odbyło się spotkanie integracyjno-edukacyjne młodzieży. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy. Pierwsza realizująca projekt "Odlotowo, ale zdrowo" z Radacza i Juchowa (koordynator Elżbieta Niepelt), a druga z Drawska Pomorskiego - projekt "Aktywni pozostawiają ślad"(koordynator Urszula Chilko).
Celem tego spotkania była integracja młodzieży realizującej projekty, nawiązanie współpracy, zapoznanie z historią Bornego Sulinowa, poznanie uroków gminy i miejsc o ogromnej wartości przyrodniczej oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupie i planowania swoich działań. Program imprezy był bardzo ciekawy. Młodzież spotkała się z Burmistrzem Bornego Sulinowa Panią Renatą Pietkiwicz-Chmyłkowską, leśnikiem Panem Mariuszem Gorgolem, Prezesem Klubu Sportowego "Pionier" w Bornem Sulinowie Panią Renatą Kowalczyk oraz przedstawicielami Rady Miejskiej i Straży Pożarnej. Na krótko, ale jednak swoją obecnością zaszczycił nas również starosta Powiatu Szczecineckiego Pan Krzysztof Lis. Każda z grup miała okazję poinformować obecne na spotkaniu władze o przedsięwzięciach realizowanych w w/w projektach. Po części oficjalnej odbyły zajęcia sportowo rekreacyjne, gry i zabawy integracyjne przy ognisku, oraz dyskoteka. W drugim dniu uczestnicy zwiedzali miasto w tym również Izbę Muzealną, gdzie Pan Dariusz Czerniawski (wiceprzewodniczący Rady Miejskiej) zapoznał ich z niezwykłą historią Bornego Sulinowa Ponadto pomiędzy grupami rozegrano mecz piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Bornego Sulinowa. Poziom gry był bardzo wyrównany, jednak więcej szczęścia miała młodzież z Radacza i Juchowa wygrywając 3:2. Puchar w imieniu burmistrza wręczyła Pani Renata Kowalczyk; prezes Klubu Sportowego "Pionier" w Bornem Sulinowie. Warto podkreślić, że mecz odbył się na nowo otwartym boisku Orlik 2012. Impreza była świetną zabawą i ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczestników jak koordynatorów projektów, a młodzież pytała kiedy odbędzie się kolejne takie spotkanie. Dotacja na realizację projektów została przyznana Stowarzyszeniom Miłośników Miejscowości Radacz i "Parasolka" z Drawska Pomorskiego ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu Równać Szanse 2009.
Napisała Urszula Chilko - koordynator projektu
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye