gototopgototop
top
logo

BIIP


Wizyta w NBP PDF Drukuj Email
2 grudnia 2008 roku w ramach projektu „Nie taki diabeł straszny – podstawy ekonomii i przedsiębiorczości” uczniowie gimnazjum uczestniczyli w dniach otwartych NBP w Szczecinie.
W czasie wizyty w Narodowym Banku Polskim młodzież zapoznała się z rolą i zadaniami NBP oraz obejrzała wystawę monet kolekcjonerskich. Wiele emocji wzbudzała ważąca 12,5 kg sztaba złota, z którą można było się sfotografować.
Uczniowie wysłuchali niezwykle interesującego wykładu, który dotyczył historii bankowości centralnej w Polsce. Zajęcia, które odbyły się w ciekawej scenerii, były również wspaniałą lekcją patriotyzmu. Wielkim zainteresowaniem młodzieży cieszył się konkurs, sprawdzający wiedzę zdobytą w banku. Za poprawne odpowiedzi można było dostać 100 tysięcy złotych w postaci brykietu ze zmielonych banknotów stuzłotowych, książki oraz inne ciekawe upominki.
Wszyscy mieli możliwość zakupienia monet okolicznościowych emitowanych przez Narodowy Bank Polski o nominale 2 zł. Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz z opiekunkami (p. Sylwią Walerowicz i p. Bernadetą Walaszkowską) wybijali własnoręcznie przy stanowisku mincerskim żetony upamiętniające 180 rocznicę powstania Banku Centralnego.


 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye