gototopgototop
top
logo

BIIP


Warto czytać PDF Drukuj Email
Warto czytać. Tak po prostu. Z obowiązku i dla przyjemności. Trudno wyliczyć wszystkie korzyści z czytania. A czy warto czytać książki o uczeniu się? Wydaje się, że jeśli ktoś jest zainteresowany sprawnym przyswajaniem informacji, to korzystne dla niego byłoby zapoznanie się z choć jedną pracą na ten temat. Poniżej tytuły dla zainteresowanych:

1. Katarzyna Gozdek-Michaelis Rozwiń swój genialny umysł. Zanim zaczniesz uczyć się trzy razy szybciej. Wydawnictwo JBF Warszawa 1996
Bardzo dobra pozycja dla każdego kto chce dobrze zapamiętywać i sprawnie się uczyć.


2. Katarzyna Gozdek-Michaelis Supermożliwości twojego umysłu. Jak uczyć się trzy razy szybciej. Comes 1993
Zbór ciekawych ćwiczeń pomagających efektywnie spożytkować czas do nauki.

3. Geoffrey A. Dudley Jak podwoić skuteczność uczenia się. Techniki sprawnego zapamiętywania i przyswajania informacji. Wydawnictwo Medium. Warszawa 1994
Pozycja dla dociekliwych. Poza poradami na temat uczenia się omówienie eksperymentów nad pamięcią i jej prawidłowościami.

4. dr Horda Cummings, dr Gary Fisher Szkolny poradnik przetrwania. Dla dzieci z trudnościami w uczeniu się. Wydawnictwo Euro-Edukacja. Warszawa 2007.
Podtytuł bardzo mylący ponieważ poradnik jest dla każdego ucznia, który chciałby się dowiedzieć jak organizować sobie pracę szkolną, co robić po napotkaniu trudności, jak radzić sobie z testami i sytuacją egzaminacyjną. Duży rozdział poświęcony jest uczuciom.

5.Mel Silberman Uczymy się uczyć. GWP 2005.
Zbiór ćwiczeń usprawniających proces uczenia się

6. Tony Buzan Podręcznik szybkiego czytania. Wydawnictwo „Ravi”. Łódź 1999.
Treść książki jak w tytule.

7. dr Paul Dennison, Gail Dennison Kinezjologia edukacyjna dla dzieci. Międzynarodowy Instytut NeuroKinezjologii 2003.
Bardzo ciekawa, przystępna książeczka o funkcjonowaniu mózgu. Z prostymi sposobami przyswajania informacji. Starszego ucznia może drażnić zbyt prosta forma książki – jest ona dostosowana do poziomu kilkulatka.
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye