gototopgototop
top
logo

BIIP


Erasmus Plus - Mój rozwój - lepsza szkoła 2015-2017 PDF Drukuj Email

Nauczyciele drawskiego gimnazjum kształcą się za granicą.

 

Od 1 czerwca 2015 do 31 maja 2017 nauczyciele drawskiego gimnazjum biorą udział w projekcie Erasmus Plus - KA1, który został napisany przez naszych nauczycieli: Grażyna Talko, Izabela Mackiewicz, s. Jolanta Styczyńska, s. Anna Kozera. Celem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską jest podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez zdobywanie wiedzy i  dokształcanie się poza granicami Polski. W ramach projektu będzie zrealizowanych 16 mobilności, w tym kursy językowe i specjalistyczne. Nauczyciele będą się kształcić w różnych dziedzinach zwiększając swoje kompetencje w zakresie: pracy z uczniem zdolnym, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, pracy z uczniem uzdolnionym językowo, sportowo itp.

 

Pierwsze wyjazdy już się odbyły. Już w czasie tegorocznych wakacji 6 nauczycieli uczestniczyło w kursach językowych na różnych poziomach zaawansowania. W szkole St Giles w samym centrum Londynu uczyliśmy się języka angielskiego przez 2 tygodnie. Natomiast języka niemieckiego jeden z nauczycieli uczył się w Dreźnie w Instytucie Goethego. Ostatnim wyjazdem zrealizowanym w tym roku klaendarzowym był wyjazd nauczyciela germanisty na szkolenie specjalistyczne na Słowenię.

 

Druga część projektu to wyjazdy specjalistyczne w najbliższym roku oraz wdrażanie nowej wiedzy w program szkoły. Ponadto dzieliliśmy się ideą Erasmus Plus podczas spotkania informacyjnego w CEN Koszalin. Najbliższy rok kalendarzowy i szkolny to również skupienie się na upowszechnianiu wyników naszych wyjazdów szkoleniowych, które z pewnością uatrakcyjnią program edukacyjny naszej placówki oraz zwiększą efektywność pracy nauczycieli.

Nasze gimnazjum już obecnie jest postrzegane jako świetnie funkcjonujące i osiągające wysokie wyniki edukacyjne. Dzięki takim projektom nasza placówka jest dobrze postrzegana nie tylko w gminie, lecz również w regionie i województwie.Natomiast poprzez wyjazdy zagraniczne nauczycieli nawiązujemy nowe znajomości poza granicami, co z pewnością w przyszłości zaowocuje nowymi międzynarodowymi współpracami szkół.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye