gototopgototop
top
logo

BIIP


Wycieczka na Litwę PDF Drukuj Email
W dniach 25-29.05.2011 r. 14-osobowa grupa uczniów Drawskiego Gimnazjum wraz z opiekunami i Panią Dyrektor uczestniczyła w wycieczce na Litwę w ramach Partnerskiego Projektu Szkół „Comenius”. Podczas pobytu w zaprzyjaźnionej szkole w Kelme Drawscy uczniowie przeżyli wiele atrakcji.
Na program składało się zwiedzanie okolic miasta. Szczególne wrażenie na uczestnikach wywołała wizyta na Górze Krzyży, na której przyjeżdżający ludzie pozostawiają krzyże w różnych intencjach. Obecnie jest ich tam ponad 200 tysięcy. Młodzież polska w towarzystwie uczniów litewskich uczestniczyła w ognisku, dyskotekach, wspólnych tańcach i zabawach. W ostatnim dniu pobytu uczniowie uczestniczyli w Dniu Miasta Kelme. Zobaczyli wiele koncertów i pokazów tańców ludowych. Dzień ten zakończył się obserwacją płonącego koła i pokazem fajerwerków. Wizyta w partnerskiej szkole pozwoliła wszystkim uczestnikom nawiązać nowe kontakty, poznać kraj naszych sąsiadów i doznać prawdziwej życzliwości społeczeństwa Litwińskiego. Pobyt umożliwił również pokazanie umiejętności  polskich uczniów. Nawiązane kontakty uświadomiły także uczestnikom wyjazdu, że nie ma barier językowych pomiędzy młodzieżą obu krajów. Wizyta ta zrodziła nowe przyjaźnie, które będą nadal kontynuowane na płaszczyźnie prywatnej.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye