gototopgototop
top
logo

BIIP


Z wizytą w Finowfurt w Niemczech PDF Drukuj Email

W dniach od 13 do 17 października 2014 r. uczniowie i nauczyciele z z naszej szkoły przebywali w Oberschule w Finowfurt w Niemczech. Wizyta była kontynuacją realizacji działań w ramach partnerskiego Projektu Szkół Comenius – edycja 2013 „Ulice Europy”.

 

To już kolejne spotkanie realizujące zadania programu. Delegacja polska została przyjęta wyjątkowo serdecznie przez niemieckich partnerów. Spotkanie otworzył Burmistrz gminy Schorfheide, który od polskiej delegacji otrzymał pamiątkowy upominek. Pan Burmistrz nie krył zaskoczenia, ale też wyraził swoje zadowolenie ze współpracy gmin polskiej i niemieckiej oraz szkół, które są w obu gminach. Modułem przewodnim spotkania w Niemczech były ulice naszych miast w partnerskich państwach , zarówno lądowe, jak i wodne.

Program wizyty w Niemczech był bardzo bogaty. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach twórczych, gdzie wypracowywali wspólne produkty. Filip Słysz, uczeń klasy III a zaprezentował w języku angielskim pokaz slajdów przedstawiających drogi wodne w Polsce. Poradził sobie z tym zadaniem wzorcowo. Nauczyciele uczestniczyli w seminariach i konferencjach. Oprócz pracy niemieccy partnerzy zadbali również o to, aby spotkanie było również przyjemne. Wszyscy uczestnicy wymiany pływali statkiem po kanale Finowfurt, przepływali przez śluzę, doznając niesamowitych wrażeń. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Berlina. Pobyt na wieży widokowej na Akexanderplatz dostarczył wielu pozytywnych emocji.

Na zakończenie pobytu rodzice uczniów szkoły w Finowfurt przygotowali pożegnalną kolację z tradycyjnymi niemieckimi potrawami.  Cała wizyta przebiegała w serdecznej i życzliwej atmosferze. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w  posługiwaniu się językami obcymi. Nawiązali również nowe przyjaźnie, poznali środowiska domowe niemieckich rówieśników.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye