gototopgototop
top
logo

BIIP


Spotkanie w Turcji PDF Drukuj Email

Dobiega końca realizacja dwuletniego Partnerskiego Projektu Szkół „Comenius” 2013-2015. W projekcie uczestniczyło 6 szkół z: Polski, Bułgarii, Grecji, Norwegii, Niemiec i Turcji. Działania projektu przebiegały pod hasłem: „Ulice Europy”. W dniach od 23 do 27  lutego br. delegacja uczniów i nauczycieli z Gimnazjum uczestniczyła w partnerskim spotkaniu w tureckiej szkole: Ozel Yesilvadi Anafen Ortaokulu  w Stambule, w Turcji.

W czasie pobytu uczestnicy spotkania przygotowywali na warsztatach kulinarnych potrawy narodowe. Polskie uczennice nauczyły swoich rówieśników robienia polskich pierogów, które okazały się najlepszą potrawą festiwalu jedzenia, który odbył się na zakończenie warsztatów. Kolejnym działaniem było opracowanie i porównanie tabel z kaloriami produktów niezbędnych w jadłospisie młodych ludzi. Goście szkoły tureckiej uczestniczyli w nagraniu kulinarnego programu telewizyjnego w regionalnej telewizji. Program emitowany był na żywo. Uczestnicy projektu mieli również możliwość poznania miasta i uczestniczenia w atrakcjach turystycznych. Zwiedzili meczety: Hagia Sophia i Sultan Mahmed. Zapoznali się z tradycjami i kulturą turecką. Niewątpliwą atrakcją był rejs statkiem po cieśninie Bosfor oraz przejazd mostem łączącym część europejską Stambułu z azjatycką. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość dokonania zakupów na największym w tej części Europy targowisku- Grand Bazar. Nauczyciele uczestniczyli w seminarium, gdzie wymienili  doświadczenia wynikające z pracy w różnych kulturowo środowiskach, porównali metody nauczania, dostępne pomoce naukowe, problemy wynikające w pracy z młodzieżą.


 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye