gototopgototop
top
logo

BIIP


"Przeszłość i przyszłość" w Bułgarii PDF Drukuj Email

Kolejnym, ostatnim już spotkaniem realizującym program Partnerskiego Projektu Szkól Comenius 2013-105   były odwiedziny uczestników projektu w bułgarskiej szkole: Prirodomatematicheska Gimnazia „Ivan Vazov” w Dobrich. Spotkanie trwało od 27 kwietnia do 1 maja br. I przebiegało pod hasłem: „Przeszłość i przyszłość”.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych środkom komunikacji w danych krajach w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Opracowali międzynarodowy słownik terminów związanych z drogami, komunikacją i środkami komunikacji. Zaprezentowali wygląd ulic swoich miast dawniej i dzisiaj oraz swoje wyobrażenia na temat ich wyglądu w przyszłości, co przedstawiali w formie plastycznej. Wykonane prace zaprezentowane zostały na wystawie, na seminarium kończącym działania projektu. Również na tym spotkaniu nie zabrakło atrakcji turystycznych. Uczestnicy zwiedzili słynny kurort – Albenę. Odbyli spacer po średniowiecznych ruinach rezerwatu historycznego Kaliakra. Kolejną atrakcja był zamek w Balchiku i przepiękny ogród botaniczny. Uczestnicy projektu zwiedzili również katedrę w Varnie i odbyli spacer ulicami miasta.

Nauczyciele uczestniczyli w kolejnym seminarium, gdzie podsumowali działania projektu i osiągnięte przez uczestników rezultaty. Poprzez realizację celów założonych w projekcie młodzi ludzie uwrażliwili się na inne kultury, nauczyli się doceniać dorobek kulturalny i intelektualny naszych przodków , tolerancji i zrozumienia dla odmienności. Dorośli zdobyli nowe doświadczenia. Uczestnictwo w spotkaniach projektowych umożliwiło uczestnikom doskonalenie znajomości języków obcych, radzenia sobie w różnych sytuacjach, nawiązanie nowych przyjaźni. Wprowadzenie do projektu treści matematycznych i statystycznych umożliwiło porównywanie i zestawianie różnych danych w poszczególnych krajach. Uczestnicy dyskutowali na temat migracji ludności, poziomu bezrobocia, długości i szerokości ulic, rzek w poszczególnych krajach. Wszystko to było możliwe do osiągnięcia dzięki środkom unijnym uzyskanym na realizacje projektu.


 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye