gototopgototop
top
logo

BIIP


Kolejny projekt Comenius w naszej szkole PDF Drukuj Email


W dniach od 15 do 20 października 2013 roku w naszym Gimnazjum odbyło się pierwsze spotkanie partnerów z sześciu krajów w ramach Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Comenius 2013-2015.Już po raz trzeci nasza szkoła  jest koordynatorem całego projektu, który realizowany jest pod tytułem „Ulice Europy”. Na spotkaniu w Drawsku Pomorskim głównymi modułami były gry ulicznei migracje ludności w krajach partnerskich. Tradycyjnie już, uczniowie z krajów partnerskich :Bułgarii, Turcji, Grecji, Norwegii i Niemiec mieszkali w rodzinach swoich polskich rówieśników. Uczestnicy spotkania realizowali różnorodne zajęcia, wypracowali wspólne produkty. Wszyscy mieli możliwość poznania naszego pięknego miasta i regionu, a przede wszystkim szkoły i domów rodzinnych naszych uczniów.  Z wędrówek po ulicach miasta uczniowie wspólnie wykonali albumy w formie reportaży, które zawieźli do swoich krajów. Wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z władzami miasta, które odbyło się w sali dworca kolejowego. Gości przyjęli Burmistrz Drawska Pomorskiego Pan Zbigniew Ptaki Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Czesław Faliński. Pan Burmistrz wszystkim przedstawicielom szkół z krajów partnerskich przekazał drobne upominki.

Wszyscy goście uczestniczyli w wycieczce do Torunia, poznali gród Kopernika, obejrzeli seans w Planetarium, wyrażali bardzo pozytywne opinie i byli zachwyceni pięknem naszego regionu i  kraju.
Uczniowie wspólnie spędzili czas , ucząc się wzajemnie gier i zabaw typowych dla swoich krajów. Wspólnie uczestniczyli w lekcji języka angielskiego, gdzie wypracowali międzynarodowy słownik popularnych zwrotów. Nauczyciele z krajów partnerskich przedstawili systemy oświatowe własnych państw, wymienili doświadczenia z pracy pedagogicznej.
Podsumowanie działań spotkania w Polsce odbyło się 18 października 2013 roku w naszym  Gimnazjum na uroczystej kolacji przygotowanej przez rodziców  goszczących uczniów z krajów partnerskich. W spotkaniu uczestniczył również Pan Burmistrz Zbigniew Ptak, który ufundował wspaniały tort dla wszystkich uczestników oraz Pan Czesław Faliński – Przewodniczący Rady Miejskiej.  Dyrektor szkoły , Małgorzata Zawiła wspólnie z Burmistrzem Zbigniewem Ptakiem wręczyli podziękowania rodzicom- organizatorom tej kolacji oraz pamiątkowe certyfikaty wszystkim uczestnikom spotkania w Polsce. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Gimnazjum: Natalia Pikula, Emilia Sadowska, Klaudia Zielińska i Maciej Sadowski.  Uczniowie wykonali utwory muzyczne tematycznie powiązane z ulicami Europy. W trakcie spotkania przedstawiona została również prezentacja z wynikami ankiet na temat migracji ludności przeprowadzonych we wszystkich szkołach uczestniczących w projekcie.
Realizacja projektu w naszej szkole to doskonały sposób na pogłębienie wiedzy o innych krajach, ich tradycjach i kulturze. To również możliwość podnoszenia poziomu znajomości języków obcych zarówno przez uczniów , nauczycieli jak i rodziców oraz rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości poprzez pracę w grupie. Jednocześnie projekt umożliwia promowanie szkoły, naszego miasta i kraju w różnych zakątkach świata.
Koordynatorem projektu ze strony szkoły polskiej jest p.  Barbara Łukasz  a nauczycielem wspierającym p. Jadwiga Mikołajczyk. Organizatorzy spotkania w Polsce dziękują wszystkim rodzicom zaangażowanym w przyjęcie zagranicznych  gości. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Panu Robertowi Frutczakowi, który jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek częściowo sponsorował dzieciom polskim wycieczkę do Torunia.
Ogromne podziękowania za wsparcie, serdeczność i życzliwość oraz poświęcony czas organizatorzy składają Panu Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Zbigniewowi Ptakowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Czesłąwowi Falińskiemu.
Podziękowania należą się również Dyrekcji szkoły oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły aktywnie wspierającym działania związane z realizacją zadań projektu. Szczególnie dziękujemy PP. Agnieszce Łuczak, Aleksandrze Stasiełowicz, Annie Kozera, Krystynie Worsowicz, Annie Wojtkiewicz, Krystynie Plich, Sylwii Zielińskiej, Annie Terefeńko, Ewie Kowalik, Magdalenie Kondzierskiej, Dorocie Tomaszewskiej.

B.Ł., J.M.


 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye