gototopgototop
top
logo

BIIP


Comenius w Atenach PDF Drukuj Email

W szkole nadal trwa realizacja zadań projektu  „Ulice Europy”. Już po raz trzeci  uczniowie i nauczyciele mają możliwość  korzystania z unijnych funduszy, w ramach których realizują zadania projektu. 62 Gymnasium w Atenach w Grecji                    
W dniach od 10 do 14 lutego 2014 r.   grupa uczniów pod opieką nauczycieli gościła w 62 Gymnasium w Atenach w Grecji.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania kolebki kultury europejskiej. Zwiedzili muzeum kultury starożytnej, teatr Dionizosa, obejrzeli  honorową zmianę warty przed parlamentem greckim, spacerowali ulicami Aten. Wszyscy uczestnicy spotkania stworzyli wspólnie reportaż z ulic miasta. Uczniowie odwiedzili tez rozgłośnię radiową.

Na spotkanie w Atenach drawscy gimnazjaliści  przygotowali miniaturę teatralną pt. „Szuflada”, którą pokazali na spotkaniu partnerskim. Spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem i bardzo przyjaznym odbiorem uczestników. Opiekunem tego przedsięwzięcia była pani Teresa Szpadzińska- nauczycielka języka angielskiego, którą od strony technicznej wspierał pan Sebastian Groszek. Uczennice przygotowały również  prezentację na temat bezrobocia w naszym regionie i kraju. Wykorzystana została ona na wspólnym seminarium w szkole ateńskiej. Na finalnym spotkaniu w ateńskim gimnazjum uczennice zaśpiewały piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście” i przedstawiły prezentację multimedialną na temat historii teatru w Polsce.

Końcowym  produktem uczestników greckiego spotkania, wypracowanym na warsztatach artystycznych,  był wspólny spektakl teatralny wykonany na koncercie podsumowującym spotkanie w Grecji. Spotkanie umożliwiło  uczniom  i nauczycielom nawiązanie nowych przyjaźni, doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim i niemieckim. Przygotowaniei zrealizowanie przedsięwzięć, wypracowanie produktów i rezultatów wymaga twórczej postawy, zaangażowania w poszukiwanie treści w różnych źródłach oraz współpracy wielu nauczycieli. Udział w realizacji projektu  daje uczniom i nauczycielom możliwość rozwoju własnej kreatywności, rozwój wartości poznawczych, komunikacyjnych , doskonalenie kompetencji  językowych.

Nauczyciele, wspólnie z kolegami ze szkół partnerskich omówili na seminarium metody pracy w procesach nauczania, wymienili doświadczenia  i wskazali możliwości poszerzenia procesów dydaktycznych  o treści wynikające z realizacji projektu.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye