gototopgototop
top
logo

BIIP


Comenius 2013-2015


Comenius w Atenach PDF Drukuj Email

W szkole nadal trwa realizacja zadań projektu  „Ulice Europy”. Już po raz trzeci  uczniowie i nauczyciele mają możliwość  korzystania z unijnych funduszy, w ramach których realizują zadania projektu. 62 Gymnasium w Atenach w Grecji                    
W dniach od 10 do 14 lutego 2014 r.   grupa uczniów pod opieką nauczycieli gościła w 62 Gymnasium w Atenach w Grecji.

Więcej…
 
Kolejny projekt Comenius w naszej szkole PDF Drukuj Email


W dniach od 15 do 20 października 2013 roku w naszym Gimnazjum odbyło się pierwsze spotkanie partnerów z sześciu krajów w ramach Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Comenius 2013-2015.Już po raz trzeci nasza szkoła  jest koordynatorem całego projektu, który realizowany jest pod tytułem „Ulice Europy”. Na spotkaniu w Drawsku Pomorskim głównymi modułami były gry ulicznei migracje ludności w krajach partnerskich. Tradycyjnie już, uczniowie z krajów partnerskich :Bułgarii, Turcji, Grecji, Norwegii i Niemiec mieszkali w rodzinach swoich polskich rówieśników. Uczestnicy spotkania realizowali różnorodne zajęcia, wypracowali wspólne produkty. Wszyscy mieli możliwość poznania naszego pięknego miasta i regionu, a przede wszystkim szkoły i domów rodzinnych naszych uczniów.  Z wędrówek po ulicach miasta uczniowie wspólnie wykonali albumy w formie reportaży, które zawieźli do swoich krajów. Wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z władzami miasta, które odbyło się w sali dworca kolejowego. Gości przyjęli Burmistrz Drawska Pomorskiego Pan Zbigniew Ptaki Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Czesław Faliński. Pan Burmistrz wszystkim przedstawicielom szkół z krajów partnerskich przekazał drobne upominki.

Więcej…
 
Promocja programu "Ulice Europy" PDF Drukuj Email

Od 1 września 2013 roku w naszym  Gimnazjum rozpoczęła się realizacja kolejnego, trzeciego już projektu w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Partnerskie Projekty Szkół Program Comenius. Jest to edycja na lata 2013- 2015. W obecnym programie bierze udział  6 szkół . Tym razem są to szkoły z : Niemiec, Bułgarii, Turcji, Norwegii, Grecji oraz nasza szkoła, która  jest koordynatorem całego projektu. Obecnie we wszystkich szkołach partnerskich trwa akcja informacyjno- promocyjna. Cały program realizowany jest pod hasłem „Ulice Europy”.
Pierwsza wizyta partnerska odbędzie się u nas w szkole  w Drawsku Pomorskim w dniach od 15 do 20 października 2013 roku. Tradycyjnie już, uczniowie z krajów partnerskich goszczeni  będą  przez rodziny polskich uczniów.
Prowadzone wspólne działania dają możliwość szerokiego otwarcia na poznanie innych kultur, doskonalenie kompetencji językowych i komunikacyjnych, uczą tolerancji i otwartości na różnice pomiędzy  narodami. Wizyty polskich uczniów i nauczycieli w krajach partnerskich to doskonała możliwość promowania szkoły , naszego miasta i kraju.
Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia i współpracy Pana Burmistrza Zbigniewa Ptaka, za którą społeczność  Gimnazjum serdecznie dziękuje.

 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye