gototopgototop
top
logo

BIIP


Wizyta na Łotwie - maj 2013 PDF Drukuj Email
W ramach realizacji kolejnych zadań projektu „Partnerskie projekty Szkół - Comenius 2011-2013” delegacja naszych uczniów wraz z nauczycielami w dniach od 07. do 12.05.2013r. gościła w partnerskiej szkole na Łotwie. Tradycyjnie uczniowie przez cały pobyt przebywali w rodzinach łotewskich u swoich rówieśników. Gościła nas szkoła z miejscowości Irlava koło Tukums. Program pobytu był bardzo atrakcyjny, dynamiczny  i wypełniony od wczesnych godzin rannych do wieczora.  Wizyta dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, a czas spędzony na Łotwie upłynął bardzo szybko.  Nasi  łotewscy  partnerzy postarali się, aby pokazać nam najważniejsze sfery życia na Łotwie. Priorytetowa  jednak była realizacja zadań wynikających z programu. Tematyka spotkania na  Łotwie dotyczyła zagadnień związanych z XV – XVI wiekiem. Uczestnicy programu, ze wszystkich krajów partnerskich, spotkali się z przedstawicielami władz Irlava oraz władz miejskich Tukums. Na tych spotkaniach przekazano łotewskim  partnerom podarunki.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie miasta Tukums, gdzie uczestnicy programu zapoznali się z zabytkami miejskimi, produkowali i degustowali czekoladę w tutejszej fabryce, zwiedzili zespół pałacowy w Rundale i  Jaunpils. W Jaunpils wzięli udział w zawodach strzeleckich przy użyciu oręża pochodzącego z XV-XVI wieku. W tych zmaganiach uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi. Ogromnym przeżyciem było wzięcie udziału w uczcie XVI- wiecznej, gdzie wszystkie potrawy jedzono bez pomocy sztućców. Wiele wrażeń  przyniosła wycieczka do stolicy Łotwy - Rygi. Atrakcyjna była również wizyta w parku przyrody Tervete, którego celem jest propagowanie ekologii i jak najmniejsza ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Uczestnicy spotkali się  z Baba Jagą.
W trakcie całego naszego pobytu na Łotwie natrafialiśmy na polskie ślady naszej bytności na tym terenie.
W ramach realizacji zadań związanych z uczestnictwem w programie uczniowie w trakcie zajęć praktycznych poznali techniki wyrobu czekolady, wzięli udział w warsztatach artystycznych oraz zajęciach lekcyjnych z rówieśnikami.
Zakończeniem i podsumowaniem działań wizyty partnerskiej na Łotwie był wspólny koncert wszystkich uczestników projektu, na którym nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę i taniec z XV-XVI wieku w strojach z tamtych lat a jedna uczennica zaprezentowała polskie piosenki, które bardzo się podobały pozostałym członkom wymiany, nauczycielom szkoły łotewskiej  i rodzicom. Wręczyliśmy również drobne prezenty.
Cała wizyta przebiegła w przyjaznej i serdecznej atmosferze.
 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye