gototopgototop
top
logo

BIIP


Podsumowanie projektu „Partnerskie Projekty Szkół - Comenius 2011-2013” PDF Drukuj Email

W ramach realizacji kolejnych zadań projektu „Partnerskie Projekty Szkół - Comenius 2011-2013” w dniach od 04. do 09.04.2013r. w Polsce naszym Gimnazjum odbyło się ostatnie, podsumowujące spotkanie szkół biorących udział w Projekcie. Na podsumowanie przybyły delegacje z Litwy, Łotwy i Turcji. Tradycyjnie uczniowie przez cały pobyt przebywali w rodzinach polskich u swoich rówieśników.

 

Program pobytu był bardzo atrakcyjny i wypełniony od wczesnych godzin rannych do wieczora.  Wizyta dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, a czas spędzony na naszej ziemi upłynął bardzo szybko. Pokazaliśmy naszym przyjaciołom najważniejsze sfery życia w Polsce. Priorytetowa jednak była realizacja zadań wynikających z projektu. Tematyka spotkania w Polsce dotyczyła zagadnień związanych ze współczesnym życiem w krajach partnerskich, ze szczególnym zwróceniem uwagi na życie wiejskie. Uczestnicy programu ze wszystkich krajów spotkali się z przedstawicielami władz Drawska Pomorskiego. Dyrektorzy partnerskich szkół przekazali Panu Burmistrzowi drobne prezenty, które zawierały charakterystyczne elementy danego kraju i propagowały kulturę danej narodowości. Kolejną atrakcją było zwiedzanie miasta Kołobrzeg, rejs statkiem po Bałtyku oraz zakup pamiątek charakterystycznych dla naszego regionu. Uczestnicy programu zwiedzili latarnię morską  w Gąskach. Wszyscy uczestnicy mieli okazję poznać walory naszego miasta, obejrzeć interesujące obiekty, wysłuchać opinii nauczycieli rodziców i samych uczestników.

W ramach realizacji zadań związanych z uczestnictwem w programie uczniowie w trakcie zajęć praktycznych poznali sztukę wyrobu artykułów ceramicznych, stworzyli kalendarz na nowy rok szkolny na zajęciach komputerowych, wzięli udział w zajęciach decoupage, opracowali słownik najważniejszych zwrotów w 4 językach. Uczestniczyli w zajęciach tanecznych, na których nauczyli się polskiego tańca narodowego ,,Polonez”. Zwieńczeniem działań była kolacja przygotowana przez polskich rodziców, na której dokonane zostało podsumowanie całości działań w ramach projektu, a honorowym gościem był Pan Burmistrz naszego miasta – Zbigniew Ptak. Została przedstawiona prezentacja multimedialna podsumowująca dwa lata działalności Projektu w szkole. Pan Burmistrz wręczył wszystkim uczestnikom certyfikaty uczestnictwa oraz drobne pamiątkowe prezenty dla wszystkich szkół partnerskich. Wieczór uświetniony został odtańczeniem przez wszystkich uczniów „Poloneza”, co wywołało niesamowite wrażenie wśród uczestników spotkania. Uczestnicy spotkania w Polsce wzięli też udział w koncercie charytatywnym oraz pokazach wojskowych. Zakończeniem i podsumowaniem działań w Polsce był wspólny koncert wszystkich uczestników projektu w Parku Chopina, na którym wszyscy uczestnicy zaprezentowali tańce, piosenki oraz scenki narodowe, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Szczególne zainteresowanie wzbudzał występ delegacji tureckiej, której członkowie częstowali publiczność narodowymi specjałami.

Cała wizyta przebiegła w przyjaznej i serdecznej atmosferze. Nawiązano nowe przyjaźnie i utrwalono już istniejące. Wszystkim uczestnikom żal było się rozstać. Rodziny polskie zżyły się z dziećmi z innych krajów i trudno było się pożegnać. Wszyscy deklarowali dalsze utrzymywanie kontaktów, tym razem na płaszczyźnie już prywatnej.

Koordynatorzy Projektu dziękują wszystkim rodzicom za zaangażowanie i opiekę nad uczniami z krajów partnerskich, Panu Burmistrzowi - Zbigniewowi Ptakowi za wsparcie, czas poświęcony uczestnikom spotkania oraz tworzenie przyjaznej atmosfery, pracownikom Centrum Kultury za profesjonalne prowadzenie zajęć, Dyrekcji Gimnazjum za zrozumienie, życzliwość, serdeczną atmosferę w trakcie spotkań z uczestnikami Projektu oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji zaangażowanym w prawidłową realizację zadań spotkania.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye