gototopgototop
top
logo

BIIP


Partnerskie szkoły na LItwie PDF Drukuj Email

W ramach realizacji kolejnych zadań projektu „Partnerskie projekty Szkół - Comenius 2011-2013” delegacja naszych uczniów wraz z nauczycielami w dniach od 08. do 15.10.2012r. gościła w partnerskiej szkole na Litwie. Tradycyjnie uczniowie przez cały pobyt przebywali w rodzinach litewskich u swoich rówieśników. Gościła nas szkoła z ogromnymi tradycjami sięgającymi XVII wieku z miejscowości Labunu koło Kukeciu. Program pobytu był bardzo atrakcyjny, dynamiczny  i wypełniony od wczesnych godzin rannych do wieczora.  Wizyta dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, a czas spędzony na Litwie upłynął bardzo szybko.  Nasi  litewscy  partnerzy postarali się, aby pokazać nam najważniejsze sfery życia na Litwie. Priorytetowa  jednak była realizacja zadań wynikających z programu. Tematyka spotkania na  Litwie dotyczyła zagadnień związanych z latami 90-tymi XX wieku. Uczestnicy programu, ze wszystkich krajów partnerskich, spotkali się z przedstawicielami władz Kukeciu oraz władz miejskich Kelme. Na tych spotkaniach przekazano litewskim  partnerom podarunki.

Kolejnymi atrakcjami było zwiedzanie skansenu, gdzie skosztowali regionalnych potraw i robili słomiane zabawki, muzeum Winnetou i regionalnego w Kelme, kurortu morskiego Palanga, odwiedziny w porcie i zwiedzania zabytków miasta Kłajpedy. Ogromne wrażenie na uczestnikach projektu zrobiła wizyta w miejscowości Siluva, które jest miejscem kultu religijnego, jak i miejscem pamięci i wdzięczności narodu litewskiego Papieżowi Janowi Pawłowi II. Równie magiczna jak przejmująca była nasza wizyta na Górze Krzyży, gdzie pozostawiliśmy swój ślad. Wiele atrakcji dostarczyła uczniom wizyta w mini zoo, którego celem jest pomoc zwierzętom i jak najmniejsza ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Doszło tutaj do spotkania z wolno żyjącymi wilkami czy rysiami.

W trakcie całego naszego pobytu na Litwie natrafialiśmy na polskie ślady naszej bytności na tym terenie.

W ramach realizacji zadań związanych z uczestnictwem w programie uczniowie
w trakcie zajęć praktycznych poznali techniki wypiekania chleba, wyrobu czekolady
i produkcji kosztowności, które tez sami przygotowali.

Zakończeniem wizyty i podsumowaniem działań wizyty partnerskiej na Litwie był wspólny koncert wszystkich uczestników projektu, na którym nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę z lat 90-tych w strojach z tamtych lat. Wręczyliśmy również drobne prezenty.

Cała wizyta przebiegła w przyjaznej i serdecznej atmosferze.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye