gototopgototop
top
logo

BIIP


COMENIUS 2011 - 2013


„Dawniej i dziś we wzrastającej Europie” PDF Drukuj Email
Od 1 września 2011 roku w naszej szkole rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jest to Wielostronny Partnerski Projekt Szkół w programie Comenius. Zadania projektu realizowane będą pod tytułem „Dawniej i dziś we wzrastającej Europie”.
Naszymi partnerami w tej edycji projektu są szkoły z Łotwy, Litwy i Turcji. Tematyka projektu opiera się na przemianach cywilizacyjnych w świecie na przykładzie wybranych epok historycznych. Poszukiwanie, opis i porównywanie elementów kultury, religii i historii stanowią tło dialogu młodych ludzi z krajów partnerskich. Zbieranie i wymiana informacji będzie odbywała się przez cały okres realizacji projektu, zaś podczas spotkań w kolejnych szkołach partnerskich uczniowie będą wspólnie opracowywać materiały i przygotowywać ich prezentację dla szeroko pojmowanej społeczności szkolnej.
Szkoła polska jest koordynatorem projektu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w nas w dniach od 18 października 2011 roku do 23 października 2011 roku. Spotkanie w Polsce upływać będzie w konwencji lat 60-tych XX wieku, gdzie jednocześnie nastąpi wymiana informacji, jakie przemiany społeczno- kulturalne były w tym czasie w państwach współpartnerów projektu. Na tle społeczno- kulturalnych przemian uczniowie będą poszukiwać informacji o historii swoich miast i państw, będą prowadzić rozmowy z rodzicami i dziadkami, poszukiwać będą informacji dotyczących tematu co łączy narody szkół partnerskich, właściwie oceniać różnice kulturowe, uczyć się dialogu międzynarodowego i międzypokoleniowego. Uczniowie wykorzystywać będą praktycznie znajomość języków obcych, uczyć kolegów podstaw naszego języka. Trwają już przygotowania do przyjęcia gości z krajów partnerskich. Jest to drugi projekt z programu Comenius, do którego realizacji zostaliśmy zakwalifikowani. Jego realizacja trwała będzie dwa lata. Również w tej edycji  uczniowie ze szkół partnerskich mieszkają w domach rodzinnych rówieśników z krajów goszczących. Uczestnictwo w projekcie jest szansą dla szkoły, dla uczniów, którzy szczególnie zaangażują się w realizację zadań projektu, jak również dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły będą promować swoje miasto- Drawsko Pomorskie w innych krajach, nawet tak odległych, jak Turcja.
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 5 z 5
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye