gototopgototop
top
logo

BIIP


COMENIUS 2011 - 2013


Wyjazd na Litwę PDF Drukuj Email
Image

 

W ramach realizacji zadań  kolejnego etapu projektu „Partnerskie projekty Szkół- Comenius 2011- 2013” delegacja naszych uczniów wraz z nauczycielami w dniach od 08. 10. do 15. 10. 2012r. gościć będzie w partnerskiej szkole na Litwie w miejscowości Kukeciai. Celem wizyty jest nawiązanie kontaktów rówieśniczych, poznawanie historii oraz łamanie barier kulturowych.

Program wizyty na Litwie przewiduje: warsztaty edukacyjne, spotkanie z władzami miejscowości Kukeciai  i powiatu  Kelme, zwiedzanie muzeum regionalnego, starożytnego grodziska, Góry Krzyży, wycieczkę do Kłajpedy, kurortu Palanga oraz wizytę w fabryce czekolady.

 
Realizacja zadania informującego o państwie litewskim i śladach litewskich w Polsce PDF Drukuj Email

Uczniowie naszego gimnazjum biorący udział w programie ,,COMENIUS” pod tytułem „Dawniej i dziś we wzrastającej Europie” przygotowali kolejne zadanie polegające na przygotowaniu gazetki informacyjnej na temat państwa litewskiego  i śladów litewskich w Polsce. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów jak i odwiedzających naszą szkołę.


 
Relacja z Turcji PDF Drukuj Email

Dnia 24.05.2012r. odbyła się prezentacja projektu Comenius kierowana do Rady Rodziców i Burmistrza Miasta, przygotowana przez uczniów uczestniczących w tygodniowym wyjeździe do kraju niezwykłej kultury i wspaniałych obyczajów, jakim jest TURCJA. Celem spotkania było ukazanie mocnych stron projektu i zachęcenie do kreatywnego spędzania czasu. Pan Zbigniew Ptak został obdarowany skromnym upominkiem z rąk podróżników, w postaci tradycyjnej tureckiej czapeczki. Goście mieli możliwość obejrzenia filmu, który odzwierciedlał niezapomniane chwile. W trakcie projekcji uczniowie wraz z opiekunami zdawali żywe relacje, z zafascynowaniem opowiadając o prywatnych przygodach i historycznych ciekawostkach, które tam poznali. Udział w takich  projektach, otwiera drzwi do poznawania innego życia i pozwala zanurzyć się w niezwykłościach tego świata. W większości przypadków znajomości, które zostały zawarte w zaledwie tydzień okazują się piękną przyjaźnią na całe życie. Warto! Dla wspomnień, które stały się nieodłączną cząstką naszego serca!
 
Doskonalimy się w Londynie PDF Drukuj Email

 W dniach 16-27 kwietnia 2012 brałam udział w kursie dla nauczycieli w Londynie. Szkolenie to było zorganizowane w ramach programu Comenius – Uczenie się przez całe życie – Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej. Szkoła – EXCEL ENGLISH, która organizowała kurs znajduje się w północnej części stolicy Wielkiej Brytanii. Uczestnicy przyjechali z Włoch, Polski i Turcji, a zajęcia odbywały się
w małej 10-osobowej grupie. Wspólnie poznawaliśmy tajniki nowoczesnej metodyki nauczania języków obcych… oczywiście wszystkie nowości ćwiczyliśmy najpierw na sobie J. Zajęcia w języku angielskim dały mi mnóstwo radości oraz sprawiły, że stał on się bardziej żywy i swobodny. Co więcej mieszkanie u londyńskich rodzin zdecydowanie urozmaiciło i ubogaciło mój wyjazd. Wielogodzinne rozmowy oraz wspólne spędzanie czasu pozwoliły mi dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o kulturze
i etykiecie Brytyjczyków. Wszystkie nowe ćwiczenia oraz zagadnienia kulturowe wykorzystuję na swoich lekcjach, a dzięki temu moje zajęcia są ciekawsze, a uczniowie w bardziej interesujący sposób uczą się języka angielskiego mając przy tym wiele radości.

 

Anna Kozera

nauczyciel jęz. angielskiego

Gimnazjum im. A. Mickiewicza - Drawsku Pomorskim

 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 2 z 5
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

beylikdüzü escort iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye