gototopgototop
top
logo

BIIP


Pokaz i warsztaty ratownictwa medycznego PDF Drukuj Email

 W minionym tygodniu naszą szkołę odwiedzili strażacy z KP PSP w Drawsku Pomorskim, którzy przeprowadzili pokaz i warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zapoznali uczniów z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.

Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym. Uczniowie chętnie przejmowali role ratowników, ćwicząc resuscytację krążeniowo-oddechowa na fantomach pod czujnym okiem naszych gości. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana dzieciom i młodzieży z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki niej można uratować ludzkie życie.

Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim za poświęcony czas i udzielenie cennych informacji.


Spotkanie zorganizowali Elżbieta Czerwińska, Sylwia Zielińska i Łukasz Zawiła.

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye