gototopgototop
top
logo

BIIP


21 grudnia 2017 - Apel szkolny PDF Drukuj Email

 21 grudnia 2017 r. odbył się apel szkolny. Uczniowie zostali wyróżnienie za swoją działalność i sukcesy.


1.    3 grudnia 2017r. w niedzielę nasze uczennice udzielały się jako wolontariuszki, biorąc udział w akcji zbiórki żywności w sklepie Lidl, zorganizowanej przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Gościliśmy pracowników ośrodka dyrektora - panią Magdę Madalińską oraz panią Dorotę Fąfarę, które chciały osobiście podziękować naszym uczennicom:
- Magda Szeremecka kl. III e
- Aleksandra Furman kl. II b
- Julia Gudziejewska kl. III a
- Adrianna Kwaśna kl. III a
Opiekun pani Aneta Targus.


2.    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w działaniu pt.: „Budżet młodzieżowy”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem jest pan Tomasz Walkiewicz, a towarzyszyli mu również pan Michał Walkiewicz i pan Przemysław Bogusz,  którzy osobiście pogratulowali uczniom i wręczyli nagrody.  Celem głównym projektu było docenienie kreatywności młodzieży w zakresie działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej.
Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród siódmych klas szkoły podstawowej jak i klas gimnazjalnych, czego najlepszym dowodem, a jednocześnie sukcesem młodych ludzi jest 8 inicjatyw młodzieżowych zgłoszonych do konkursu o sfinansowanie zaplanowanych działań.  
a)    „Creative people” – stworzenie multimedialnej książki w języku polskim i angielskim z udziałem przedszkoli, szkół podstawowych i liceum, ale również pracowników drawskich urzędów. W ramach działania przewidziana organizacja dnia języka i kultury angielskiej.
Pomysłodawcy:
Małgorzata Steciak
Wiktoria Butkowska
Julita Stankowska
Laura Łozińska
oraz nieocenione wsparcie uczennic klasy 4a.
b)    „Czytanie na dywanie – moja pierwsza książeczka.” Promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez wspólne zabawy, czytanie i rozdawanie książeczek (być może pierwszych w ich życiu).
Pomysłodawcy:
Alan Piekutowski
Monika Kucharska
Amadeusz Kuzio
Mateusz Petrów
przy wsparciu całej klasy 7c.
c)    „Poznanie swojej miejscowości – tajemnice, ciekawostki i mnóstwo radości.” Działanie mające na celu bliższe poznanie naszego regionu, historycznych miejsc, zabytków, atrakcji turystycznych, miejsc z dobrym, lokalnym jedzeniem. W ramach inicjatywy zaplanowana jest również edukacyjna wycieczka po regionie.
Pomysłodawcy:
Angelika Biłas
Aleksandra Gutowicz
Milena Szmagaj
Anna Mamzer
d)    „Gotowanie łączy pokolenia” – wspólne gotowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich . Poznawanie dobrych jakościowo produktów, nauka pieczenia chleba, lepienia pierogów, degustacja.
Pomysłodawcy:
Klaudia Marcinkowska
Dawid Bełczykowski
Zuzanna Cichocka
Angelika Grochowska
oraz cała klasa 7b.
e)    „Widzimy, czujemy, jesteśmy” – wyjazd do szpitala w Szczecinie, spędzenie czasu z chorymi dziećmi, wspólne zabawy, czytanie i wręczanie przygotowanych wcześniej upominków.
Pomysłodawcy:
Paulina Mikuła
Adrianna Kwaśna
Julia Gudziejewska
Dorota Rygusińska
oraz całe koło harcerskie.
f)    „Do pięciu razy sztuka”  - pięć dni , a każdy z nich poświęcony innej dziedzinie sztuki: literatura, malarstwo, muzyka, film i teatr, fotografia. W ramach działania zaplanowano spotkania z artystami i warsztaty.
Pomysłodawcy:
Miłosz Nickowksi
Karolina Olczak
Karolina Końska
Patrycja Twardowska
Celina Pośpieszyńska
Kornelia Zdrojewska
Paulina Mikułka

6.„Turniej wiedzy z języka angielskiego” – wielki turniej dla 6 drużyn składających się z dzieci , młodzieży i osób dorosłych. Sprawdzenie umiejętności językowych oraz dobra zabawa przy rozpoznawaniu popularnych piosenek, filmów oraz miejsc.
Pomysłodawcy:
Martyna Kruczyk
Wiktoria Kamińska
Kesja Chabowska
Julia Papis

7. „Budujemy mosty” – wspólne warsztaty z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Darskowie.
Pomysłodawcy:
Patrycja Smolich
Weronika Kurowska
Natalia Wrona
Sandra Trojanek

W wewnątrzszkolnym głosowaniu zwyciężył projekt pt.: „ Do pięciu razy sztuka” zdobywając 19% głosów, których w sumie oddano w szkole 351. W głosowaniu tajnym komisji  konkursowej zwyciężył projekt „Czytanie na dywanie – moja pierwsza książeczka”. Opiekunem inicjatywy była pani Teresa Szpadzińska, a wspierała ją pani Bożena Zabawa.

 

Samorząd Szkolny wyróżnił osoby i klasy, które wzięły udział w konkursach o tematyce świątecznej:
- bombka świąteczna – Hania Kieć oddział O a,
- stroik świąteczny – Nikola Hofman kl. II a,
- kartka świąteczna – Julia Papis kl. VII a,
- kartka klasowa – kl. II a.
Opiekunki samorządu panie Teresa Szpadzińska i Aneta Targus


Nagrodzono uczniów, którzy poświęcają się działalności charytatywnej, ponieważ udzielili swego wsparcia podczas VII Międzypowiatowego Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych w Drawsku Pomorskim, który odbył się 26.10.2017 A byli to: Aleksandra Furman kl. II b, Aleksandra Czekaj kl. II c, Patrycja Brzyska kl. III f, Magda Szeremecka kl. III e, Karina Zuba kl. III e, Katarzyna Staszewska kl. II c, Wiktor Sankiewicz kl. III f, Małgorzata Mickun kl. III e, Kacper Dudzik kl. III a, Celina Pośpieszyńska kl. III a, Anna Aleniak kl. III c, Hubert Banaś kl. III c, Karolina Furman   kl. III c, Adrianna Kwaśna kl. III a, Wiktoria Kaczyńska kl. III c, Julia Gudziejewska kl. III a.
Opiekun pani Aneta Targus.


Kolejna grupa wolontariuszy 6 grudnia 2017r. w trakcie trwania „Mikołajek” dla przedszkolaków udzielała swej pomocy, a byli to: Patrycja Twardowska kl. III a, Martyna Zbożnik kl. III e, Miłosz Nickowski kl. III e, Karolina Olczyk kl. III e, Karina Zuba kl. III e, Karolina Końska kl. III e, Maja Piskorowska kl. III e, Natalia Masłowska kl. III e, Małgorzata Mickun kl. III e, Magda Szeremecka kl. III e, Julia Gudziejewska kl. III a, Adrianna Kwaśna kl. III a, Jakub Lipiński kl. III a, Kacper Dudzik kl. III a, Jan Gonczarko kl. III a, Oliwia Tutur kl. III a, Mikołaj Piekarzewicz kl. III a, Wiktoria Kamińska kl. VII a, Wiktoria Dewerenda kl. VII a, Patrycja Juras kl. VII a, Patrycja Wiśniewska kl. VII a, Julia Papis kl. VII a, Martyna Kruczyk kl. VII a, Alicja Bieniek kl. VII a, Patrycja Brzyska kl. III f, Aleksandra Furman kl. II b, Katarzyna Staszewska kl. II c, Aleksandra Czekaj kl. II c, Karolina Furman kl. III c, Anna Aleniak kl. III c, Wiktoria Kaczyńska kl. III c, Martyna Bartosiewicz kl. III c, Wiktor Sankiewicz kl. III f, Iga Grażewicz kl. III
Opiekun pani Aneta Targus.


10 listopada 2017 roku w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców   w Świdwinie nasza drużyna zajęła III miejsce, a byli to: Bartosz Stoszek, Szymon Andrzejczak, Kacper Dudzik, Konrad Andriukaniec, Michał Biesaga, Jakub Magryn, Robert Ślusarski, Filip Szmagaj, Kamil Wałęka, Franciszek Zawrot, Patryk Konaszyński, Nikodem Broniszczak.

Opiekun pan Mirosław Małecki.

 

15 listopada i 14 grudnia 2017r. zdobyły I m-ce w Turnieju Powiatów drawskiego i świdwińskiego, 8- 9 grudnia III m-ce w IV edycji Turnieju Miast w Dobrzanach, I m-ce w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt oraz I m-ce w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej zdobyły: Karolina Końska, Patrycja Brzyska, Aleksandra Czekaj, Alicja Sańpruch, Daria Nicia, Katarzyna Staszewska, Natalia Capek, Zuzanna Skorupa, Magdalena Wanagiel, Nikola Pietkiewicz, Martyna Kruczyk, Adraianna Kwaśna, Paulina Mikułka, Małgorzata Wojnarowska, Aleksandra Bochat.
Opiekun pan Piotr Karmelita

 

II m-ce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców w listopadzie w Wierzchowie zdobyła nasza drużyna w składzie: Piotr Masztalerz, Wojciech Kozak, Szymon Wyrzykowski, Jakub Stelmaszczyk, Dawid Gajo, Przemysław Marchel, Hubert Banaś  z kl. III c oraz Robert Ślusarski kl. III e.

Opiekun pan Marcin Świdczak


Mamy już wstępne wyniki ETAPU WOJEWÓDZKIEGO PRZEDMIOTOWYCH KONKURSÓW KURATORYJNYCH. Wszyscy gratulujemy i trzymamy  kciuki za naszych uczniów  w etapie wojewódzkim.

UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO


CHEMICZNY    

1.    Bogusz Lidia III a
2.    Lipiński Jakub III a


POLONISTYCZNY    

1.    Bogusz Lidia III a


JĘZYKA ANGIELSKIEGO  

1.    Pedrycz Adam IIa
2.    Rogiński Michał III a
3.    Bołtacz Jakub II a
4.    Bogusz Lidia III a


GEOGRAFICZNY    

1.    Lipiński Jakub III a
2.    Kiciński Kacper III a


BIOLOGICZNY     

1.    Olesińska Paulina III a
2.    Lidia Bogusz


WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE    

1.    Puzyrewski Mariusz II a
2.    Lipiński Jakub III a


FIZYCZNY    

1.    Jakub Lipiński kl. III a

 

Dyrektor szkoły Małgorzata Zawiła podziękowała nauczycielom, uczniom i wszystkim, którzy nas wsparli w pozyskaniu funduszy na sztandar szkoły na „Festynie Mikołajkowym”. Pomysłodawcami byli pan Arkadiusz Siwiński i pani wicedyrektor Małgorzata Mróz. Nauczyciele przygotowali ciekawe zabawy dla najmłodszych lub brali udział w turnieju grając mecze w piłkę siatkową, a byli to: panie i panowie - Arkadiusz Siwiński, Małgorzata Mróz, Anna Bilińska, Marcin Świdczak, Łukasz Zawiła, Mirosław Małecki, Andrzej Tylka, Teresa Szpadzińska, Agnieszka Wardęga, Anna Czerwińska i Elżbieta Czerwińska.

 

Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Zawiła złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne i noworoczne.

 


 
Joomla SEO powered by JoomSEF

Szukaj


bottom

Stworzone dzięki Joomla!.
Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tdo' not found or invalid function name in /home/gimdra2/domains/gimdrawsko.eu/public_html/templates/themza_j15_07/html/pagination.php on line 153
Valid XHTML and CSS.

iptv smart iptv samsung smart iptv samsung smart iptv motor kurye moto kurye kurye motorlu kurye